Czym powinna cechować się dobra hostessa?

Czym powinna charakteryzować się dobra hostessa?

Poszukujesz właściwej osoby na stanowisko hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną profesją w tej specjalizacyj? Hostessa to postać, która powinna charakteryzować się nienagannym wizerunkiem i serdecznym uśmiechem, w końcu swoją prezencją ma zwabić klientów i zachęcić ich do zapoznania się z towarem. Które cechy są ważne w pracy hostessy?
Po pierwsze – postawa! Osoba na stanowisku hostessy bez wątpienia musi cechować się schludną postawą – zapuszczona pani, z potarganymi włosami i niestarannym makijażem pewnie zrazi klientów i nie wzbudzi zaufania. Istotny jest tu ubiór, który musi być wyprasowany, w odpowiednim rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą dostrzegalne plamy, bądź zagniecenia. W wyglądzie hostessy ogromnie ważny jest także makijaż. musi być stonowany, oczy jedynie subtelnie zaakcentowane, bez ostrych kresek bądź bardzo mocnych cieni. Warto postawić akcent na usta – dzięki czerwonej pomadce uśmiech hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest też właściwa fryzura. Włosy powinny być starannie ułożone i upięte, głównie jeżeli hostessa poleca produkty spożywcze. {Jeżeli na co dzień dbasz o własny wizerunek i masz śliczny uśmieszek, powinnaś rozważyć pracę hostessy!
Po drugie – życzliwe nastawienie i dobry kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że praca hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba wstydliwa, zamknięta w sobie wyraźnie nie odnajdzie się na tym stanowisku. Ważne jest życzliwe podejście do klienta, umiejętność rozmowy i talent do zaciekawienia klienta prezentowanym produktem. Hostessa powinna mieć ciepły uśmiech i pokłady empatii. Jeżeli jesteś osobą życzliwą, swobodnie nawiązujesz nowe kontakty, potrafisz mówić i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – trwałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, praca hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które posiadają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego typie pracę. Nieraz ulgę może przynieść zamiana obuwia na płaskie, jednak nie zawsze jest to wykonalne, zwłaszcza jeżeli chlebodawca wymaga konkretnego kostiumu. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy też jest ogromnie istotna – trzeba mieć na uwadze, że w tym fachu przeważnie pracuje się popołudniami bądź w weekendy. Nie dla wszystkich będzie to barierą – dla młodej akademiczki, która chce w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to bardzo dobre wyjście!
Nie da się ukryć, że praca hostessy nie jest dla wszystkich. Leczjeśli cechujesz się komunikatywnością, uczciwym uśmiechem, dbasz o swój wygląd i posiadasz sporo przydatnej energii – zdecydowanie należałoby spróbować!


Możliwość komentowania została wyłączona.