Wybór garderoby na przeróżne okazje

Kilka rad jak wybrać sukienkę na wesele

uroczystość weselna to osobliwa okazja. Nawet, kiedy to nie nam przypadła newralgiczna rola tego dnia, to w dalszym ciągu chcemy wyglądać błyskotliwie. Wybór sukienek przeznaczonych na wesele jest gigantyczny, jednak należy pamiętać o kilku zasadach przy ich wyborze.
Podstawową wiedzą jest ta dotycząca miejsca, w którym odbywa się sam zawarcie związku małżeńskiego. jeżeli tylko państwo młodzi postanowili pobrać się w kościele, warto postawić na odwieczną elegancję i zrezygnować z prowokującego stroju. W przypadku ślubu w urzędzie czy innym mniej konwencjonalnym miejscu wolno sobie pozwolić na nieco swobodniejszy ubiór, jednak dalej należy wziąć pod uwagę fakt, że pośród gości weselnych znajdą się również dzieci czy ludzie starsi, których wyczucie stylistyk z pewnością nieco odróżnia się od tego, które reprezentują ich dzieci czy wnuki. Jest to wyraźnie istotne, gdy należymy do bliższej familii któregoś z nowożeńców.
Na wybór sukienki na wesele znaczący wpływ ma również charakter tegoż wesela – należy rozważyć stosowność stroju do tego, gdzie ma odbyć się zabawa taneczna. Inaczej bowiem ubierzemy się na tradycyjne wesele z muzyką, tańcami i różnego typu grami weselnymi, zaś zupełnie inaczej na wesele, które będzie miało postać ogromnego obiadu w restauracji. Trzeba skupić na to uwagę, byśmy przede wszystkim w tym drugim przypadku nie wyglądały na ponad miarę wystrojone. Co więcej zdarzają się wesela tematyczne, gdzie zarówno wystrój sali, jak i ubiór gości mają do siebie nawiązywać – to częsta praktyka wśród par, które dzielą ze sobą jakąś pasję a także chcą podarować temu wyraz także w dniu ślubu. Tu wybór sukienki zawęża nam tematyka wesela, lecz wbrew pozorom może to być całkiem korzystne zwłaszcza, gdy nie możemy się zdecydować na konkretną kieckę spośród wielu dostępnych.
Co prawda czasami nie musimy, a nawet nie powinnyśmy sprowadzać się do wyboru jednej kiecki – wybór kilku jest jak najbardziej umotywowany, gdy w sezonie ślubnym musimy odwiedzić kilka różnych wesel, a znacząca ilość gości będzie się na paru z nich powtarzać.
Wybór sukienki na wesele to jednakowoż jeszcze nie koniec. Dość oczywiste jest, że potrzebne nam będą należyte obuwie i torebka. Na dodatek istotny jest też make-up i fryzura. W kwestii butów i torebki pewnym wyborem jest, ażeby były one w podobnej kolorystyce, zaś wraz z suknią nie muszą wcale tworzyć jednokolorowego zestawienia – można postawić również na zbliżoną paletę kolorystyczną jak również zdecydować się na intrygujący kontrast. W przypadku butów trzeba zwrócić uwagę na wygodę ich użytkowania – jeśli koniecznie chcemy wystąpić w astronomicznych szpilkach, odpowiednim pomysłem jest zabranie drugiej pary butów, które odpowiedniej sprawdzą się w tańcu albo po prostu pozwolą naszym nogom na chwilę wytchnienia po paru godzinach dobrej zabawy.
W przypadku makijażu dobrze postawić na coś klasycznego i niezbyt prowokującego, choć dalej może to być makijaż wieczorowy. Wybór fryzury jest przeogromny – można postawić na klasyczne upięcia, nieco bardziej wymyślne sploty, gwiazdorskie loki czy fale, bądź lśniącą taflę rozpuszczonych włosów – tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji.
Wybór kiecki na wesele jest ważną sprawą, niemniej jednak jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o przygotowania, by tego dnia wyglądać czarownie. Dobrze zarazem pamiętać, by nie starać się przyćmić panny młodej swoim wyglądem – tego dnia to ona jest gwiazdą.


Możliwość komentowania została wyłączona.